Deklaracja dostępności

 

Wstęp do deklaracji

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu ul. Młyńska 10, 33-300 Nowy Sącz, zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. 

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej www.szpitalnowysacz.pl (https://szpitalnowysacz.pl)

Data publikacji strony internetowej:

Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.

Na stronie mogą występować puste linki.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Data sporządzenia deklaracji:

Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie  samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (https://www.gov.pl/attachment/1a3e2bb5-6d60-4897-ac2f-07a8e91e70ed).



Skróty klawiszowe

Na tej stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością tej strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Anna Dąbrowska- Koordynator ds. dostępności, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 18 44 25 722. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

- swoje imię i nazwisko,

- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),

- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,

- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem: Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, ul. Młyńska 10, 33-300 Nowy Sącz: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich  i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Wykaz lokalizacji/ budynków Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego
w Nowym Sączu:

1. Budynek Główny Szpitala przy ul. Młyńskiej 5

2. Budynek przy ul. Plac Kuźnice 1

3. Zespół Poradni Specjalistycznych przy ul. Aleje Wolności 49

W ramach dostępności architektonicznej Szpital zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami: wejście do budynków z poziomu parteru; zamontowane podnośniki dla niepełnosprawnych; w budynkach dostępne windy- w niektórych z nich jest informacja głosowa oraz panele w języku Braille’a; na każdym poziomie dostępna jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych; drogi ewakuacyjne oznaczone są w sposób widoczny i czytelny; na terenie szpitala są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych; do budynków jest możliwość wejścia z psem asystującym; Szpital zapewnia sygnalizację przeciwpożarową i oświetleniową, rysunkową (tablice) oraz sygnalizację ewakuacyjną, zapewnia się wsparcie w czasie ewakuacji poprzez pomoc personelu medycznego i technicznego szpitala. 

Osoby wchodzące na teren Szpitala mają możliwość zapoznania się z rozkładem budynków i pomieszczeń poprzez: tablice i znaki informacyjne znajdujące się na zewnątrz budynków, informacje przy wejściach do budynków oraz terminale multimedialne (info kioski z nakładkami w alfabecie Braill’a oraz funkcją głosową). Każdy pracownik szpitala udziela informacji o rozkładzie pomieszczeń i możliwości dotarcia do wskazanego budynku/ pomieszczenia.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Szpital zapewnia korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego- online.
Z tłumacza języka migowego można skorzystać, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, samodzielnie wykonując zdalne połączenie z tłumaczem poprzez stronę internetową https://szpitalnowysacz.pl/ lub skorzystać z tej usługi w siedzibie Szpitala, wszędzie tam, gdzie znajduje się odpowiednio wyposażone stanowisko pracy - komputer z kamerą, dostęp do sieci internetowej, mikrofon/głośnik. 

Szpital umożliwia korzystanie z przenośnych pętli indukcyjnych oraz interkomu znajdującego się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Informacje dot. możliwości korzystania z tłumacza języka migowego oraz pętli indukcyjnej znajdują się na drzwiach wejściowych do Szpitala oraz na stronie internetowej.

Na stronie internetowej Szpitala znajduje się informacja o zakresie działalności Szpitala w tekście odczytywalnym maszynowo oraz tekście łatwym do czytania
i zrozumienia (ETR).

Koordynator ds. dostępności  w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu Anna Dąbrowska , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 18 44 25 722