Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony www.szpitalnowysacz.pl
Data publikacji strony internetowej: luty 2017 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: grudzień 2020 r.
Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu
Telefon: +48 18 443 88 77
E-mail: sekretariat@szpitalnowysacz.pl
Adres korespondencyjny: ul. Młyńska 10, 33-300 Nowy Sącz
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
Na stronie występują poniższe niezgodności:
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Podmiot zapewni dostępność cyfrową witryny w terminie zgodnym z powyższą ustawą.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny oraz audytu dostępności strony internetowej do wymogów WCAG2.1 z dnia 12.11.2020 przeprowadzonego przez firmę MCREATION.
Oświadczenie sporządzono dnia: 28.04.2021 r.
W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu do realizacji spraw w zakresie dostępności cyfrowej wyznaczona została Agnieszka Gargula e-mail: dostępnosc@szpitalnowysacz.pl, telefon: 18 442 59 41 (dotyczy powiadomień o braku dostępności cyfrowej oraz żądań zapewnienia dostępności cyfrowej).
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. Żądanie powinno zawierać dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi, sposób kontaktu oraz wskazanie ewentualnego alternatywnego sposobu dostępu.
Rozpatrzenie żądania następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia żądania.
W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
Wejścia do większości budynków z poziomu gruntu, w przypadku wejść z poziomu parteru zamontowane są podnośnik dla osób niepełnosprawnych.
W budynkach dostępne są windy osobowe, w niektórych informacja głosowa. Na każdym poziomie dostępna jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Drogi ewakuacyjne oznaczone są w sposób widoczny i czytelny.
Na terenie szpitala są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
W budynkach nie ma pętli indukcyjnych.
W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych lub słabowidzących.
Szpital nie zapewnia możliwości komunikowania się za pośrednictwem tłumacza języka migowego.
Do budynków jest możliwość wejścia z psem asystującym.