TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO

Informujemy o możliwości skorzystania w Szpitalu z bezpłatnej pomocy tłumacza języka migowego on-line:

  1. Osoba może samodzielnie uzyskać potrzebne informacje, poprzez stronę internetową https://szpitalnowysacz.pl/ oraz uruchomienie ikony .
  2. Pracownik Szpitala ma możliwość (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączenia się z tłumaczem języka migowego, poprzez stronę internetową https://szpitalnowysacz.pl/ oraz uruchomienie ikony . Tłumacz w czasie rzeczywistym pośredniczy w rozmowie między osobą ze szczególnymi potrzebami, a pracownikiem szpitala.

 

 

Regulamin korzystania z usługi wideo (dalej: usługa) tłumacza on-line języka migowego poprzez stronę internetową www.szpitalnowysacz.pl Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu (dalej: Szpital)

Korzystanie z usługi jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

1. Usługa wideo tłumacza jest świadczona przez Polski Związek Głuchych Oddział Mazowiecki z siedzibą w Warszawie przy ul. Białostockiej 4, 03-741 Warszawa.

3. Aby skorzystać z wideo tłumacza języka migowego niezbędny jest sprzęt (komputer, tablet lub telefon):

- z dostępem do stabilnego łącza internetowego o parametrach upload 2 Mbit
i download 2 Mbit;

- otwarte porty internetowe 443 TCP (www+sygnalizacja) 80 UDP&TCP (relay/ przekazywanie audio/video);

- sprzęt komputerowy z systemem Windows 8, macOS 10.13 i wyższym wyposażony w kamerę internetową o min. rozdzielczości 720p, aktualna przeglądarka internetowa Chrome, Firefox, Opera, Safari lub

- urządzenie mobilne z systemem Android w wersji 4.4 i wyższym z dostępem do Internetu oraz kamerą przednią i mikrofonem, aktualna przeglądarka Chrome, Firefox, Opera lub

- urządzenie mobilne z systemem iOS 12 i wyższym z dostępem do Internetu oraz kamerą przednią i mikrofonem, przeglądarka Safari;

- sprzęt audio- słuchawki z mikrofonem.

4. Tłumaczenia w ramach Usługi wykonywane są przez doświadczonych tłumaczy Polskiego Języka Migowego (PJM) i Systemu Językowo- Migowego (SJM), od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00. Treści tłumaczone przez tłumaczy języka migowego są traktowane jako poufne i nie są udostępniane osobom trzecim.

5. Dla osób Głuchych usługa jest bezpłatna. Korzystając ze swojego urządzenia osoba Głucha może ponosić koszty przesyłu danych przez internet. Koszty tłumaczenia pokrywane są przez Szpital.

7. Administratorem danych osobowych osoby korzystającej z usługi jest Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, ul. Młyńska 10, 33-300 Nowy Sącz. Wyznaczono Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować: e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie na adres: j. w.

8. W ramach świadczenia usługi nie są utrwalane żadne dane osobowe przekazywane w postaci wideo, audio czy zapisu tekstowego.