logo inf

INFORMACJA SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO

W NOWYM SĄCZU DLA OSÓB ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI

 

W kontaktach ze Szpitalem Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu istnieje możliwość załatwiania swoich spraw oraz komunikowania się w sposób: osobisty, korespondencyjny: ul. Młyńska 10, 33-300 Nowy Sącz, telefoniczny: /18/ 443 88 77 lub elektroniczny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do większości obiektów umożliwiony jest wjazd osobom na wózkach inwalidzkich przy pomocy wind lub podjazdu. Wszystkie obiekty wewnątrz posiadają windy osobowe, umożliwiające poruszanie się i dostęp na każde piętro budynków. Niektóre windy zostały wyposażone w przyciski sterujące, umożliwiające odczyt osobom niewidomym i niedowidzącym, jak również w sygnalizację dźwiękową informującą o pozycji windy.

Na terenie Szpitala są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Toalety w oddziałach Szpitala zostały dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Szpital umożliwia wstęp do każdego budynku osobie korzystającej z psa asystującego, jak również zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwość ewakuacji.

Szpital pozostaje w gotowości do zapewnienia takiej formy komunikacji o jaką zawnioskuje we wniosku o zapewnienie dostępności osoba ze szczególnymi potrzebami (Wniosek jest do pobrania na stronie internetowej Szpitala).

Strona internetowa Szpitala jest dostosowana do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. W zakresie dostępności cyfrowej istnieje możliwość nawiązania połączenia z tłumaczem Polskiego Języka Migowego.

W Szpitalu powołany został Koordynator ds. dostępności, który wspiera osoby ze szczególnymi potrzebami; kontakt: tel. /18/  442 57 22, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu podejmuje wiele inicjatyw zaplanowanych do realizacji oraz identyfikuje potrzeby dalszego rozwijania działań w kierunku zwiększania jego dostępności, pod względem: architektonicznym, informacyjno- komunikacyjnym oraz cyfrowym.