Szanowne Mamy,
Szanowni Tatusiowie
Od dnia 1 października 2024 roku zapraszamy przyszłych Rodziców do naszej bezpłatnej Szkoły Rodzenia w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Zajęcia poprowadzą doświadczone położne specjalistki. Spotkania odbywać się będą w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym w formie wykładów oraz ćwiczeń, dzięki którym będziecie mieli Państwo okazję świadomie przygotować się do narodzin swojego dziecka. W przyjaznej atmosferze zapoznamy Państwa z tematyką: przyjęcia rodzącej do szpitala w izbie przyjęć, listą potrzebnych rzeczy i dokumentów, przebiegu porodu fizjologicznego, formami łagodzenia bólu, przygotowania do cięcia cesarskiego, przebiegu połogu, procesem karmienia piersią i laktacji, pokażemy jak wygląda kąpiel i pielęgnacja maluszka. Podczas spotkań pokażemy Państwu jak wygląda nasz szpital, nowocześnie urządzone i wyposażone sale porodowe oraz oddział położniczy, gdzie przebywają mamy z dzieckiem. Zrobimy wszystko, aby Państwo czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo.Zapraszamy już dziś! W celu umówienia się prosimy o kontakt telefoniczny 18 44 25 716. Warto wspomnieć, że Oddział Ginekologiczno-Położniczy wraz z Oddziałem Neonatologii został uruchomiony w nowym pawilonie 1 kwietnia 2020 roku. Szpital uzyskał na to dofinansowanie ze środków UE oraz Województwa Małopolskiego. Oddział jest przystosowany tak, aby zapewnić pacjentkom i noworodkom jak najlepsze warunki pobytu i fachową opiekę. Pawilon spełniający standardy europejskie, jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów ginekologiczno-położniczych w Polsce. Co ważne, obiekt przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnościami. W oddziale istnieje możliwość porodów w obecności osoby towarzyszącej. Wykwalifikowana kadra medyczna otacza swoją opieką przyszłe matki, zapewniając jak najlepsze warunki i komfort w oczekiwaniu na swoje pociechy. Po porodzie służą swoją pomocą, doradztwem i doświadczeniem, zwłaszcza dla młodych mam. W oddziale istnieje możliwość wykonania zdjęć swoim maluszkom w różnych strojach przygotowanych przez pracowników. Istnieje możliwość wizytacji oddziału po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu z Położną Koordynującą panią Grażyną Nowak, tel. 18 44 25 730.