INFORMACJA DLA PACJENTÓW Ustala się następujące zasady pobierania badań kontrolnych w kierunku SARS COV-2 O wyniku badania w kierunku SARS COV-2 informację można uzyskać pod nr. tel.: 18 442-56-62 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00 Pacjent bez wcześniejszych uzgodnień  zgłasza się do badań według poniższego schematu:
  1. Pierwszy wynik dodatni: kolejne badanie po 14 dniach od pobrania pierwszego wymazu
  2. Drugi i kolejny wynik dodatni: kolejne badanie po 7 dniach od pobrania poprzedniego wymazu
  3. Pierwszy wynik ujemny: kolejne badanie po 48 godz. od pobrania poprzedniego wymazu
  4. Drugi wynik ujemny: Szpital automatycznie wystawia „kartę ozdrowieńca”, która zostaje przesłana do SANEPID-u.
Decyzję o uznaniu pacjenta za ozdrowieńca podejmuje SANEPID. Szpital nie ma na to wpływu. Wszystkie osoby przebywające w kwarantannie są nadal pod opieką SANEPID-u. SANEPID wydaje decyzję o nadaniu i zniesieniu kwarantanny oraz o badaniach kontrolnych. Decyzja o kwarantannie jest równoznaczna ze zwolnieniem lekarskim. W celu przeciwdziałania szerzeniu się epidemii ustala się następujące godz. przyjęć pacjentów do pobrania wymazów w kierunku SARS COV-2: OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU: 7.30 – 8.30   –   personel Szpitala; 8.45 – 10.00 –   pacjenci do planowego przyjęcia do szpitala; 10.15 – 11.00 – pacjenci z sanatoriów, kwarantanna (sms z MZ) 11.15 – 15.00 - pacjenci z potwierdzonym wynikiem do kolejnego badania lub do zdiagnozowania. Odbiór wyników codziennie w godz. od 10.00 - 14.00 w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym Szpitala.