Perła Medycyny

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Medycznym Perły Medycyny otrzymał Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.

W drugiej edycji konkursu organizowanego przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza, Europa 2000 Consulting Sp. z o. Wzięło udział kilkadziesiąt szpitali i placówek służby zdrowia z całego kraju. Zgodnie z ideą konkursu nagrodzono tych jego uczestników, którzy oferują usługi medyczne na wysokim poziomie, a jednocześnie umieją optymalizować koszty. Premiowano także zaangażowanie inwestycyjne, efektywne metody zarządzania oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w Hotelu Gromada w Warszawie, podczas Wielkiej Gali Medycyny i Mazowieckiej Przedsiębiorczości. Wśród laureatów znalazło się 13 szpitali, wśród których nie zabrakło także szpitala z Nowego Sącza. W ocenie kapituły konkursowej (doc. dr hab.med. Marek Gawdziński, Henryka Bochniarz, Andrzej Stępniewski, Robert Składowski) zasłużył on na wyróżnienie w kategorii „Szpitale wielospecjalistyczne powyżej 400 łóżek”.