Budowa nowego pawilonu

Rozpoczęła się budowa nowoczesnego Pawilonu Ginekologiczno-Położniczego z przeznaczeniem dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Ginekologii Onkologicznej, Oddziału Neonatologii i IT, Poradni Ginekologicznej, Poradni Zaburzeń i Wad Rozwojowych Dzieci oraz Izby Przyjęć. Nowy Pawilon zostanie wybudowany na miejscu byłej pralni, której rozbiórka właśnie trwa. W obiekcie zaprojektowane zostały pomieszczenia, których w obecnym pawilonie nie ma, a które przyczynią się do znacznego podniesienia standardu świadczonych przez Szpital usług. Przewidziano pokoje odwiedzin oraz pokoje z wydzieloną częścią dla „rodziców po stracie”, który składa się z dwóch sal z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, gabinetu zabiegowo-diagnostycznego, a także tzw. „pokój rozmów trudnych”, gdzie pacjentki będą mogły mieć udzielone porady psychologiczne, czy też odbyć spotkanie z księdzem. W Oddziale Ginekologiczno-Położniczym pokoje będą 1- lub 2-osobowe w systemie rooming-in. Obiekt zostanie połączony estakadą z budynkiem Ośrodka Onkologicznego. Ponadto budynek będzie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, zamontowane zostaną dwie windy. Zakończenie prac przewidziano na marzec 2020 r. Całkowita wartość zadania to ponad 35 mln zł. Kwota doposażenia planowana jest na ponad 1,5 mln zł.

Tak przebiegają prace:

Po prawie 1,5 rocznym wyczekiwaniu nowy Pawilon Ginekologiczno – Położniczy został  otwarty, jest to kolejny z etapów Projektu pn.: „ Rozwój Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu poprzez poprawę standardu i jakości usług medycznych” w ramach Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

            W nowoczesnym budynku na parterze mieści się Izba Przyjęć, Poradnia Ginekologiczno – Położnicza oraz Poradnia Zaburzeń i Wad Rozwojowych Dzieci. Na pierwszym piętrze znajduje się  Oddział Neonatologiczny z Intensywną Terapią, Blok Porodowy oraz dwie nowoczesne sale do zabiegów cięcia cesarskiego. Drugie piętro zajmuje Położnictwo, natomiast trzecie piętro to Oddział Ginekologiczno – Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej.

            Wszystkie oddziały został wyposażone w najnowszej generacji sprzęt medyczny i wyposażenie m. in.: łóżka z szafkami przyłóżkowymi, inkubatory, łóżka porodowe, kardiomonitory, detektory tętna płodu, defibrylator, wózek reanimacyjny, stoliki zabiegowe, pompy infuzyjne, pulsoksymetry, aparat USG 4D, aparat EKG, i inne.   Nowy pawilon jest obiektem spełniającym najwyższe standardy. Kobiety rodzące oraz noworodki będą przebywały tu w doskonałych warunkach i pod fachową opieką. Komfort pobytu pacjentek w nowym obiekcie będzie nieporównywalny z tym, który był w starym pawilonie.

            Budowa nowego pawilonu to koszt ponad 35 mln zł, z czego 18 mln zł to środki unijne, a pozostałą kwotę wyasygnował Urząd Marszałkowski w Krakowie.

            Doposażenie obiektu w nowoczesny sprzęt to koszt około 2 mln zł. z czego po 320 tys. zł. dołożone przez Urząd Marszałkowski w Krakowie i Szpital reszta to środki unijne.