Po prawie 1,5 rocznym wyczekiwaniu nowy Pawilon Ginekologiczno – Położniczy został  otwarty, jest to kolejny z etapów Projektu pn.: „ Rozwój Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu poprzez poprawę standardu i jakości usług medycznych” w ramach Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W nowoczesnym budynku na parterze mieści się Izba Przyjęć, Poradnia Ginekologiczno – Położnicza oraz Poradnia Zaburzeń i Wad Rozwojowych Dzieci. Na pierwszym piętrze znajduje się  Oddział Neonatologiczny z Intensywną Terapią, Blok Porodowy oraz dwie nowoczesne sale do zabiegów cięcia cesarskiego. Drugie piętro zajmuje Położnictwo, natomiast trzecie piętro to Oddział Ginekologiczno – Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej.

Wszystkie oddziały został wyposażone w najnowszej generacji sprzęt medyczny i wyposażenie m. in.: łóżka z szafkami przyłóżkowymi, inkubatory, łóżka porodowe, kardiomonitory, detektory tętna płodu, defibrylator, wózek reanimacyjny, stoliki zabiegowe, pompy infuzyjne, pulsoksymetry, aparat USG 4D, aparat EKG, i inne.   Nowy pawilon jest obiektem spełniającym najwyższe standardy. Kobiety rodzące oraz noworodki będą przebywały tu w doskonałych warunkach i pod fachową opieką. Komfort pobytu pacjentek w nowym obiekcie będzie nieporównywalny z tym, który był w starym pawilonie.

Budowa nowego pawilonu to koszt ponad 35 mln zł, z czego 18 mln zł to środki unijne, a pozostałą kwotę wyasygnował Urząd Marszałkowski w Krakowie.

Doposażenie obiektu w nowoczesny sprzęt to koszt około 2 mln zł. z czego po 320 tys. zł. dołożone przez Urząd Marszałkowski w Krakowie i Szpital reszta to środki unijne.

Zachęcamy do obejrzenia  wszystkich  zdjęć w zakładce „Rozwój Szpitala…” – „budowa nowego pawilonu.