Nowe skrzydło Ośrodka Onkologicznego – Oddział Onkologii Klinicznej

W nowo otwartym skrzydle Ośrodka Onkologicznego, które zostało wybudowane w ramach projektu pn: „Rozwój Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu poprzez poprawę standardu i jakości usług medycznych” na drugim piętrze budynku zaczął funkcjonować Oddział Onkologii  Klinicznej. W Oddziale znajduje się 12 nowocześnie urządzonych i w pełni wyposażonych stanowisk do podawania chemii jednodniowej. Jest  również klimatyzacja oraz telewizja.  Sale są trzy osobowe, a przy każdej z nich jest łazienka. Wydzielona została również sala jednoosobowa, która jest z przeznaczeniem dla osób ciężko znoszących chemioterapię. Poprzez zwiększenie liczby stanowisk specjaliści są w stanie pomoc większej licznie osób – pacjent po podanej chemii wraca do domu, a jego stanowisko może zająć kolejna osoba. Całość doposażenia została sfinansowana ze środków Budżetu Województwa Małopolskiego.