Zakończona modernizacja Oddziału Otolaryngologicznego..

W październiku został odebrany Oddział Otolaryngologiczny, który był kolejnym z etapów Projektu pn.: „Rozwój Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu poprzez poprawę standardu i jakości usług medycznych” w ramach Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Zakres zadania obejmował prace remontowo-budowlane polegające na przebudowie istniejących pomieszczeń z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych, tj. przebudowa ścianek wewnętrznych, rozbiórka okładzin ściennych i ułożenie nowych, malowanie ścian i stropów, ułożenie nowych posadzek, remont instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, wymiana stolarki drzwiowej, montaż osprzętu sanitarnego i elektrycznego. Przy salach utworzono łazienki dla pacjentów oraz powstała sala wyposażona w łóżeczka dla najmłodszych pacjentów.

Koszt tych prac to ponad 570 tys. zł. Ponadto oddział został wyposażony w dodatkowy sprzęt i aparaturę medyczną o wartości ponad 270 tys. złotych

Oddział po modernizacji wygląda tak :