Rozpoczęła się budowa nowego Pawilonu Ginekologiczno-Położniczego

Rozpoczęła się budowa nowoczesnego Pawilonu Ginekologiczno-Położniczego z przeznaczeniem dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Ginekologii Onkologicznej, Oddziału Neonatologii i IT, Poradni Ginekologicznej, Poradni Zaburzeń i Wad Rozwojowych Dzieci oraz Izby przyjęć. Nowy Pawilon zostanie wybudowany na miejscu byłej pralni, której rozbiórka właśnie trwa. W obiekcie zaprojektowane zostały pomieszczenia, których w obecnym pawilonie nie ma, a które przyczynią się do znacznego podniesienia standardu świadczonych przez Szpital usług. Przewidziano pokoje odwiedzin oraz pokoje z wydzieloną częścią dla „rodziców po stracie”, który składa się z dwóch sal z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, gabinetu zabiegowo-diagnostycznego, a także tzw. „pokój rozmów trudnych”, gdzie pacjentki będą mogły mieć udzielone porady psychologiczne, czy też odbyć spotkanie z księdzem. W Oddziale Ginekologiczno-Położniczym pokoje będą 1- lub 2-osobowe w systemie rooming-in. Obiekt zostanie połączony estakadą z budynkiem Ośrodka Onkologicznego. Ponadto budynek będzie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, zamontowane zostaną dwie windy. Zakończenie prac przewidziano na marzec 2020 r. Całkowita wartość zadania to ponad 35 mln zł. Kwota doposażenia planowana jest na ponad 1,5 mln zł.