DIETA – zawsze ważna

Szpital dba o swoich pacjentów nie tylko pod kątem czysto medycznym, ale również troszczy się o każdy etap leczenia. Funkcjonuje tu zespół ekspertów dbających i doradzających każdemu pacjentowi pod kątem żywieniowym – to nasze dietetyczki.
Jest to  zespół 10 dyplomowanych ekspertów pod, którzy codziennie indywidualnie analizują i konstruują specjalne diety pacjentom.
Każdy pacjent jest poddawany badaniom na bazie, których po konsultacjach lekarskich przygotowywane są dla niego posiłki. W pierwszej kolejności obliczane jest BMI – czyli wskaźnik proporcji wzrostu względem wagi oraz badania krwi.
Warto wspomnieć, iż każdy przypadek jest unikalny i wymaga indywidualnej konstrukcji posiłku.

Po przeprowadzeniu szczegółowych badań, lekarz prowadzący udziela sugestii odnośnie specjalnej diety dla pacjenta, jeśli jest na przykład przed operacją przygotowujemy specjalny zestaw pokarmów zawierający odpowiednie ilości białka, węglowodanów i minerałów – mówi Pani Renata Homoncik, ekspert w dziedzinie dietetyki.

Zespół udziela też szkoleń na zewnątrz szpitala prowadząc szkolenia dla młodzieży – ostatnie pod tytułem „Zdrowe Żywienie – jak zdrowo żyć w XXI wieku” miało miejsce dla młodzieży gimnazjalnej  (w wieku 14-16 lat) w Nowy Sączu.

Nasz rola nie ogranicza się jedynie do porad dietetycznych, prowadzimy rozmowy z pacjentami, tłumaczymy nasze działania i motywujemy do zmian w sposobie odżywiania. Pamiętajmy iż po wyjściu ze szpitala każdy będzie dbał o swoje zdrowie indywidualnie i w tym mu pomagamy – podsumowuje Pani Renata

Każdy pacjent również po wyjściu ze szpitala otrzymuje dokładne wytyczne odnośnie sposobu odżywiania do których powinien się stosować.

Dla wszystkich zainteresowany NIEODPŁATNĄ poradą szpital służy pomocą, można zgłosić się i uzyskać poradę oraz konsultacje. ZAPRASZAMY.